Įeiti
Publikuota: 2021-03-12. Atnaujinta: 2021-03-12

VERT suderino UAB „Alytaus šilumos tinklai“ investicijas


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Alytaus šilumos tinklai" 2020−2022 metų investicijas, kurių bendra vertė siekia beveik 5,4 mln. Eur.

Siekiant užtikrinti šilumos tiekimo saugumą ir patikimumą, iki 2021 m. pabaigos numatyta pakeisti  susidėvėjusius du iškastiniu kuru kūrenamus katilus (gamtinėmis dujomis ir mazutu kūrenamus 58 MW vandens šildymo katilą ir 35 MW garo katilą) ir  jų vietoje pastatyti du naujus 30 MW galios gamtinėmis dujomis kūrenamus vandens šildymo katilus. Vienas iš katilų galės dirbti dviejų rūšių kuru – gamtinėmis dujomis ir skystu kuru (dyzelinu). Planuojama įrengti katilus su valdymo ir saugos automatikos įranga, ją integruojant į esamas valdymo bei apskaitų sistemas. Naujų katilų išmetamas pramoninių teršalų azoto oksidų kiekis atitiks nuo 2023 m. įsigaliosiančius naujus ES aplinkosauginius reikalavimus.

2020 m. UAB „Alytaus šilumos tinklai" įdiegė vartotojų skaitiklių nuotolinio duomenų nuskaitymo sistemą. Taip pat bendrovė prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos prijungė naują šilumos vartotoją. Naujam vartotojui prijungti buvo nutiesta 8 m ilgio trasa ir įrengtas šilumos įvadas. Planuojama, kad naujas vartotojas per metus suvartos apie 200 MWh šilumos, atitinkamai dėl didesnio šilumos suvartojimo mažės šilumos tiekimo pastoviosios sąnaudos likusiems vartotojams.

Investicijos leis įgyvendinti aplinkosauginius reikalavimams ir užtikrinti saugų bei patikimą šilumos tiekimą UAB „Alytaus šilumos tinklai" aptarnaujamiems vartotojams.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-03-12 posėdžio medžiaga galite ČIA.