Įeiti
Publikuota: 2021.01.15. Atnaujinta: 2021.01.15

UAB „Prienų vandenys“ investuoja į vandentvarkos ūkio plėtrą ir atnaujinimą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Prienų vandenys" 2016-2021 metų investicijas, kurių bendra vertė yra apie 4,8 mln. Eur. Investicijos finansuojamos Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšomis, Vandentvarkos fondo skolintomis lėšomis, Prienų rajono savivaldybės lėšomis ir bendrovės nuosavomis lėšomis.

Didžiausia investicija – vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir rekonstrukcija Prienų mieste ir rajone: įgyvendinant investiciją Strielčių kaime nutiesta 6,99 km vandentiekio tinklų ir 6,95 km nuotekų tinklų; Stakliškių kaime nutiesta 0,47 km vandentiekio tinklų ir 5,58 km. nuotekų tinklų; Stakliškių kaime pastatyti nuotekų valymo įrenginiai; Stakliškių kaime rekonstruota 3,38 km vandentiekio tinklų; Prienų mieste Stadiono g., Pramonės g. iki vandenvietės bei Basanavičiaus g. rekonstruota 1,39 km vandentiekio tinklų. Įvykdžius vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą, Strielčių kaime planuojama prijungti 89 vartotojus prie vandentiekio ir 96 vartotojus prie nuotekų tinklų, Stakliškių kaime – 15 vartotojų prie vandentiekio ir 124 vartotojus prie nuotekų tinklų.

Bendrovė taip pat investuoja į vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą Prienuose. Numatoma nutiesti naujus vandens tinklus (1,547 km) bei nuotekų tinklus (1,478 km) Naujakurių g., Beržyno g., Rožių g., Žalgirio g. Tai leis prijungti 53 vartotojus prie nuotekų ir 48 vartotojus prie vandentiekio tinklų.

Taip pat investuojama į vandentiekio linijos rekonstrukciją Prienų m. vandenvietėje, nuotekų tinklų rekonstrukciją Basanavičiaus g. Prienų m., Jiezno nuotekų tinklų rekonstrukciją, nuotekų linijos rekonstrukciją į pagrindinę nuotekų perpumpavimo stotį Kęstučio g. Prienuose m., nuotekų tinklų plėtrą ir rekonstrukciją Prienuose bei vandens gerinimo įrenginių statybą ir rekonstrukciją.

Investicijos leis užtikrinti saugų ir patikimą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą UAB „Prienų vandenys" paslaugų vartotojams.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-01-15 posėdžio medžiaga galite ČIA