Įeiti
Publikuota: 2022-05-12. Atnaujinta: 2022-05-12

VERT suderino UAB „Prienų šilumos tinklai“ investicijas


​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Prienų šilumos tinklai“ 2020–2021 metų investicijas, kurių bendra vertė yra 286 tūkst. Eur. Investicijos yra suderintos ir su Prienų rajono savivaldybės taryba, finansuojamos nuosavomis ir skolintomis lėšomis.

2021 metais bendrovė nutiesė 557 m įvairaus diametro šilumos tiekimo trasų ir prijungė 3 naujus šilumos vartotojus Vytenio g., Pramonės g. ir Kęstučio g., Prienų mieste. Planuojama, kad dėl šilumos suvartojimo augimo metinės šilumos tiekimo pastoviosios sąnaudos likusiems centralizuoto šilumos tiekimo vartotojams sumažės.

Bendrovė Prienų rajono Balbieriškio mokyklos teritorijoje pastatė konteinerinę katilinę, kuri veikia be aptarnaujančio personalo. Balbieriškio pagrindinė mokykla buvo šildoma iš Alytaus profesinio rengimo centro katilinės, kuri šilumos tiekimą mokyklai nutraukė.

Siekdama sumažinti išlaidas elektros energijai ir dujoms bei užtikrinti patikimą ir tolygų šilumos tiekimą vartotojams, bendrovė Prienų miesto katilinėje Nr. 5 įrengė du papildomus dujomis kūrenamus katilus, kurie naudojami ne šildymo sezono metu. Katilinėje esantys didelio galingumo katilai ne šildymo sezonu veikė maža apkrova ir neefektyviai.

Veiverių miestelyje pradėtas tiekti šildymas Šaulių namams. Bendrovė įrengė du šilumos siurblius oras – vanduo ir naują 18 m ilgio šilumos trasą. Dėl  šilumos suvartojimo pokyčio metinės šilumos tiekimo pastoviosios sąnaudos likusiems centralizuoto šilumos tiekimo vartotojams mažės.

 

Išsamiai susipažinti su 2022-05-12 posėdžio medžiaga galite ČIA.​