Įeiti
Publikuota: 2022-12-01. Atnaujinta: 2022-12-01

Šakių vartotojams nustatė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos


​​

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Šakių vandenys“  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas antriesiems bazinės kainos galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 3,54 Eur/m3 (be PVM) kaina.

Bendrovės bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM)

Sakiu vandenys grafikas.png

Vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, lyginant su galiojančia vidutine 2,48 Eur/m3 bazine kaina, iš viso didėja 1,04 Eur/m3 (41,9 proc.). Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,70 Eur/m3 (28,2 proc.).

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keičiasi ir dėl bazinėje kainoje įskaičiuotų ir realizuotų kiekių neatitikties, infliacijos, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų ir investicijų grąžos, įgyvendinus investicinius projektus, darbo užmokesčio fondo, mokesčių pokyčio ir kitų neišvengiamų būtinųjų sąnaudų.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 2,60 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-01 posėdžio medžiaga galite ČIA.