Įeiti
Publikuota: 2022-12-19. Atnaujinta: 2022-12-19

Perskaičiuotos UAB „Palangos vandenys“ paslaugų kainosValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas antriesiems bazinės kainos galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 2,97 Eur/m3 (be PVM) kaina.

Bendrovės bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM)

Palangos vandenys 2022-12-19.jpg

Po bazinių kainų perskaičiavimo vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, lyginant su dabar galiojančia perskaičiuota vidutine 2,08 Eur/m3 bazine kaina, didėja 0,94 Eur/m3 (45,2 proc.).

Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,70 Eur/m3 (33,7 proc.). Dėl padidėjusių šildymui naudojamų dujų kainos, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,11 Eur/m3 (5,3 proc.).

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keičiasi ir dėl infliacijos, darbo užmokesčio fondo, mokesčių sąnaudų, bazinėje kainoje įskaičiuotų ir realizuotų kiekių neatitikties, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų ir kitų neišvengiamų būtinųjų sąnaudų, reikalingų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,3 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-19 posėdžio medžiaga galite ČIA.