Įeiti
Publikuota: 2022-12-29. Atnaujinta: 2022-12-29

Kauno vartotojams nustatytos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos


​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Kauno vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas pirmiesiems bazinės kainoms galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 2,08 Eur/m3 (be PVM) kaina.

Bendrovės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM)

Kauno grafikas.png

Vidutinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina, lyginant su galiojančia vidutine 1,18 Eur/m3 bazine kaina,  didėja 0,94 Eur/m3. Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,56 Eur/m3 (47,5 proc.).

Vartotojams ir abonentams paslaugų kainos keičiasi dėl  įvertintų didesnių būtinųjų  sąnaudų, reikalingų kokybiškų ir patikimų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui visiems vartotojams bei ilgalaikiam infrastruktūros eksploatavimui (didėja ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos bei investicijų grąža dėl įgyvendinamų investicinių projektų, elektros energijos sąnaudos, išlaidos personalo išlaikymui, technologinių medžiagų sąnaudos, mokesčiai už aplinkos teršimą, nuotekų dumblo išvežimo bei kitos neišvengiamos būtinosios sąnaudos).

​Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,17 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-12-29 posėdžio medžiaga galite ČIA.