Įeiti
Publikuota: 2024-01-25. Atnaujinta: 2024-01-25

Utenos gyventojams geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina nesikeis


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) įvertino UAB „Utenos vandenys“ faktines veiklos sąnaudas ir antriesiems bazinės kainos galiojimo metams nustatė tokias pačias geriamojo vandens  tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, kokios galioja šiuo metu. Vartotojams, kuriems vandens tiekimo apskaita vykdoma bute, bus taikoma 2,73 Eur/m3 (be PVM).


UAB Utenos vandenys" bazinės ir perskaičiuotos geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute, Eur/m3 (be PVM)

​​​​​​​

Perskaičiavus kainas dėl darbo užmokesčio fondo pasikeitimo, elektros energijos tarifų mažėjimo, mokesčių sąnaudų, bazinėje kainoje įskaičiuotų ir realizuotų kiekių neatitikties, įsigyto ir pradėto eksploatuoti ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų, investicijų grąžos įgyvendinus projektus ir išaugus skolinto kapitalo kainai ir nuosavo kapitalo grąžai, papildomai gautų pajamų sugrąžinimo pasikeitus elektros tarifams ir kitų būtinųjų sąnaudų, reikalingų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui,  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina nesikeičia.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas  sudarys 1,2 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2024-01-25 posėdžio medžiaga galite čia