Įeiti
Publikuoti: 2020-02-19. Atnaujinta:

Pagal kokį tarifą reikia mokėti už gamtines dujas, jei bute įrengtas dujų katilas?


​Buitiniai vartotojai į grupes skirstomi neatsižvelgiant į tai, kokiam tikslui naudoja gamtines dujas (vandeniui ruošti, butui (namui) šildyti ar kt.), o pagal tai, kiek gamtinių dujų suvartoja per metus.

Pagal suvartojamą gamtinių dujų kiekį buitiniai vartotojai skirstomi į šiuos 3 pogrupius:

I) suvartojančius iki 300 m3 per metus;

II) suvartojančius nuo 301 m3 iki 20 tūkst. m3 per metus;

III) suvartojančius daugiau kaip 20 tūkst. m3 per metus.

Įprastai pirmo pogrupio buitiniai vartotojai, suvartojantys iki 300 m3 per metus, gamtines dujas naudoja maistui ruošti, o vartotojai, suvartojantys nuo 300 m3 iki 20 tūkst. m3 per metus, gamtines dujas dažniausiai naudoja ir būstui šildyti.

Jeigu planuojate suvartoti (arba suvartojote) per 2019 m. kalendorinius metus (kalendoriniai metai – tai laikas nuo sausio 1 d. iki kitų metų sausio 1 d.) mažiau negu 300 mdujų, mokate kaip I pogrupio vartotojas. Jei planuojate sunaudoti daugiau nei 300 m3 dujų, mokate kaip II pogrupio vartotojas. Tuo atveju, jei mokėsite kaip II pogrupio vartotojas, bet nesunaudosite 300 m3 gamtinių dujų (arba mokėsite kaip I pogrupio vartotojas, o sunaudosite daugiau kaip 300 m3), pasibaigus metams gamtinių dujų tiekimo įmonė, atsižvelgdama į faktiškai suvartotą dujų kiekį, perskaičiuos tarifus už praėjusios metus ir pateiks perskaičiavimą.