Įeiti
Publikuota: 2022-05-20. Atnaujinta: 2022-05-26

Tarybos posėdis (nuotoliniu būdu)


​2022-05-26

13:30 val.

I dalis

1. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinei gimnazijai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos atstovai.

2. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos atstovai.

3. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus biudžetinei įstaigai Valakampių socialinių paslaugų namams išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus patarėjas Rolandas Pakalka
Dalyvauja: BĮ Valakampių socialinių paslaugų namų atstovai.

4. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus MB RK Renewables išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Leidimų skyriaus patarėjas Rolandas Pakalka
Dalyvauja: MB RK Renewables atstovai.

5. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „RDB“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-690). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: UAB „RDB“ atstovai.

6. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „RDB“ išdavimo (pažymos Nr. O5E-691). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: UAB „RDB“ atstovai.

7. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Valvėsta“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: UAB „Valvėsta“ atstovai.

8. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Benko servisas“ išdavimo ir anksčiau išduoto leidimo gaminti elektros energiją pripažinimo netekusiu galios. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Justina Jarašienė
Dalyvauja: UAB „Benko servisas“ atstovai.

9. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Algirdo Valiuškio įmonei išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Justina Jarašienė
Dalyvauja: Algirdo Valiuškio įmonės atstovai.

10. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis UAB „Viada LT“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Viada LT“ atstovai.

11. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Aurginta“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Aurginta“ atstovai.

12. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais UAB „Viada LT“ pakeitimo (pažymos Nr. O5E-685). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Viada LT“ atstovai.

13. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvos žiemos sporto centrui išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: Lietuvos žiemos sporto centro atstovai.

14. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Lignineko“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Aurelija Dubokienė
Dalyvauja: UAB „Lignineko“ atstovai.
 
15. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Įstros aviaparkas“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Aurelija Dubokienė
Dalyvauja: UAB „Įstros aviaparkas“ atstovai.

16. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus T. S. išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Aurelija Dubokienė
Dalyvauja: T. S.

17. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Joniškio „Saulės“ pagrindinei mokyklai išdavimo (pažymos Nr. O5E-704), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos atstovai.

18. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Joniškio „Saulės“ pagrindinei mokyklai išdavimo (pažymos Nr. O5E-705), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos atstovai.

19. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2022 m. kovo 31 d. nutarimo Nr. O3E-423 „Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Veisiejų socialinės globos namams pakeitimo“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Veisiejų socialinės globos namų atstovai.

20. Dėl leidimo gaminti elektros energiją uždarajai akcinei bendrovei „Vigrima“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: UAB „Vigrima“ atstovai.

21. Dėl leidimo gaminti elektros energiją Neringos gimnazijai išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Žydrė Juodikienė
Dalyvauja: Neringos gimnazijos atstovai.

22. Dėl leidimo gaminti elektros energiją UAB „Vilniaus pakuotė“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Vilniaus pakuotė“ atstovai.

23. Dėl leidimo verstis mažmenine prekyba nefasuotais naftos produktais UAB „Viada LT“ pakeitimo (pažymos Nr. O5E-708), (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: UAB „Viada LT“ atstovai.

24. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus MB Solar energy inovation išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Leidimų skyriaus vyr. specialistė Justina Jarašienė
Dalyvauja: MB Solar energy inovation atstovai.

25. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „VĖJO GŪSIS“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA​​
Pranešėja – Leidimų skyriaus patarėja Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „VĖJO GŪSIS“ atstovai.

26. Kiti klausimai.

II dalis

1. Dėl UAB „SDG“ energetikos objektus ir įrenginius eksploatuojančių energetikos darbuotojų mokymo programų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Koordinavimo ir analizės skyriaus vyr. specialistas Kęstutis Gruzdys
Dalyvauja: UAB „SDG“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

2. Dėl UAB „Vilniaus vandenys“ 2020 metų investicijų. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Gintarė Klovienė
Dalyvauja: Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, UAB „Vilniaus vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

3. Dėl AB „Lifosa“ šilumos gamybos kainos dedamųjų perskaičiavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriaus patarėja Vilija Janickienė
Dalyvauja: AB „Lifosa“, AB „Panevėžio energija“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

4. Dėl UAB „Ekopartneris“ šilumos gamybos kainos dedamųjų perskaičiavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriaus patarėja Vilija Janickienė
Dalyvauja: AB „Kauno energija“, UAB „Ekopartneris“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

5. Dėl UAB „Radviliškio šiluma“ šilumos kainų dedamųjų perskaičiavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus ​patarėja Sandra Grinienė
Dalyvauja: Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, UAB „Radviliškio šiluma“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

6. Dėl UAB „Litesko“ filialo „Kelmės šiluma“ šilumos kainų dedamųjų perskaičiavimo ir vienašališko nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus patarėja Sandra Grinienė
Dalyvauja: Kelmės rajono savivaldybės administracijos, UAB „Litesko“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

7. Dėl UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ šilumos kainų dedamųjų perskaičiavimo ir vienašališko nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyr. specialistas Erikas Švabauskas
Dalyvauja: Mažeikių rajono savivaldybės administracijos, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

8. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2009 m. liepos 8 d. nutarimo Nr. O3-96 „Dėl Šilumos kainų nustatymo metodikos“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šilumos bazinių kainų skyriaus vyr. specialistas Dominykas Beleckas
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, AB „Kauno energija“, AB „Klaipėdos energija“, AB Vilniaus šilumos tinklų, UAB „Šiluma miestams“ atstovai.
Posėdžio medžiaga, priedai, priedų lyginamasis variantas

9. Dėl AB „Smiltynės perkėla“ keleivių ir transporto priemonių perkėlimo keltais per Kuršių marias (per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją) į (iš) Kuršių neriją didžiausio tarifo perskaičiavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos bazinių kainų skyriaus patarėja Ramunė Zailskienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos, Neringos savivaldybės administracijos, AB „Smiltynės perkėla“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

10. Dėl perkrovos pajamų panaudojimo prognozės 2022 metais derinimo. APSVARSTYTA​
Pranešėjas – Elektros skyriaus patarėjas Radoslavas Grigelis
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Litgrid AB atstovai.
Posėdžio medžiaga, priedas

11. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2015 m. sausio 15 d. nutarimo Nr. O3-3 „Dėl Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Elektros skyriaus patarėjas Radoslavas Grigelis
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos,Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Ignitis grupė“, AB „Lifosa“, LITGRID AB, ​UAB „Dainavos elektra“, UAB „EPSO-G“, UAB „Ignitis“ atstovai.
Posėdžio medžiaga, elektroninis dokumentas*
*Elektroninį dokumentą atsidaryti galite pasinaudoję nuoroda https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/view.

12. Dėl viešuosius interesus atitinkančių paslaugų lėšų ir kainos 2022 metams perskaičiavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA​​
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Laima Kasparavičiūtė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisės apsaugos tarnybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, LITGRID AB, UAB „Baltpool“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

13. Dėl elektros energijos papildomų paslaugų įsigijimo dedamosios prie perdavimo paslaugos kainos nustatymo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Elektros skyriaus patarėjas Giedrius Blagnys
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, LITGRID AB atstovai.
Posėdžio medžiaga

14. Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2019 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. O3E-226 „Dėl Ginčų neteisminio sprendimo procedūros taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Teisėkūros ir teisinės analizės skyriaus vyr. specialistė Irena Zaliauskienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, AB „Ignitis grupė“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

15. Dėl ginčo tarp UAB „Formica Group“ ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

16. Dėl vartojimo ginčo tarp R. B. ir UAB „Ignitis“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

17. Dėl vartojimo ginčo tarp V. B. P. ir UAB „Ignitis“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

18. Dėl vartojimo ginčo tarp L. T. ir UAB „Elektrum Lietuva“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Sandra Grabauskaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

19. Dėl ginčo tarp UAB „Viking Industrier“ ir UAB „Elektrum Lietuva“ nagrinėjimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus patarėja Elmyra Vaišnorė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

20. Dėl vartojimo ginčo tarp R. B. ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ nagrinėjimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Rūta Barysaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

21. Dėl vartojimo ginčo tarp O. U. ir UAB „Enefit“ nagrinėjimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Rūta Barysaitė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

22. Dėl ginčo tarp J. Š. ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ nagrinėjimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Violeta Butkutė
Klausimas nagrinėjamas rašytinės procedūros tvarka, ginčo šalims nedalyvaujant.
Posėdžio medžiaga neskelbiama.

23​. Kiti klausimai.











Kilus klausimams dėl posėdžio organizavimo, kreipkitės į Veiklos valdymo skyriaus vyr. specialistes: Gražiną Songailaitę-Šilinskienę, el. paštu grazina.songailaite@vert.lt, tel. 8 (682) 70 309 arba Jurgitą Ramanavičienę, el. paštu jurgita.ramanaviciene@vert.lt, tel. 8 (636) 94 474, dėl medžiagos turinio – į rengėjus (pranešėjus).​