Įeiti
Publikuota: 2016-03-16. Atnaujinta:

Komisija informavo rinkos dalyvius apie privalomus REMIT įpareigojimus


Komisija 2016 m. kovo 16 d. rinkos dalyviams, vykdantiems didmeninę energijos rinkos prekybą, suorganizavfoto5.jpgo seminarą apie privalomus įpareigojimus teikti duomenis ir kitą informaciją Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūrai (Agentūra) pagal REMIT.
Susirinkusius dalyvius pasveikino Komisijos narys Darius Biekša ir atkreipė dėmesį į būtiną visų indėlį, kuriant skaidriai veikiančią Europos didmeninės energijos rinkos skaidrumo sistemą. Savo patirtimi apie REMIT įgyvendinimą pasidalijo bei į rinkos dalyvių klausimus atsakė gamtinių dujų biržos operatoriaus UAB „GET Baltic" ir UAB „Lietuvos energija" atstovai.
Seminaro metu dalyviai į REMIT įgyvendinimą galėjo pažvelgti iš skirtingų pozicijų:
- Komisijos, kaip nacionalinės reguliavimo institucijos, kartu su Agentūra įgyvendinančios REMIT Lietuvoje;
- biržos operatoriaus, kuris jau praneša Agentūrai duomenis apie biržoje sudaromus sandorius ir kaip trečioji šalis planuoja pranešti Agentūrai informaciją apie ne biržoje sudaromus sandorius;
- rinkos dalyvio, turinčio daug praktinės patirties, ruošiantis įgyvendinti REMIT reikalavimus.
Šis seminaras – tai jau antrasis renginys, organizuojamas Komisijos iniciatyva. Pernai kovą rinkos dalyviams buvo pristatyta REMIT koncepcija, nubraižytos pagrindinės gairės ir pažymėtos svarbiausios datos bei įvykiai, į ką būtina atkreipti dėmesį.
Šiandien, kai REMIT procesai jau įsibėgėję (pernai kovą Komisija pradėjo didmeninės energijos rinkos dalyvių registraciją CEREMP sistemoje, o nuo 2015 m. spalio Agentūrai tapo privaloma teikti duomenis apie sandorius biržoje), Komisija primena rinkos dalyviams apie dar vieną labai svarbų etapą – nuo 2016 m. balandžio 7 d. Agentūrai turės būti pranešami visi kiti sandoriai, apie kuriuos reikia pranešti pagal REMIT. Rinkos dalyviai turi savarankiškai įvertinti, ar jų sudaromi sandoriai patenka į sąrašą, įpareigojantį apie juos pranešti Agentūrai.
REMIT įgyvendina visiškai naują, specialiai dujų ir elektros sektoriams pritaikytą stebėjimo struktūrą. Tai leidžia užtikrinti, kad vykdant prekybą didmeninėse energijos rinkose visi dalyviai laikytųsi aukščiausių skaidrumo ir vientisumo standartų.

foto2.jpgfoto1.jpgSeminaro pristatymus galite rasti čia. Išsamią informaciją apie REMIT įgyvendinimą galite rasti Komisijos interneto svetainėje www.regula.lt. Jeigu turite klausimų, kreipkitės el. paštu [email protected].