Įeiti
Publikuota: 2019-10-07. Atnaujinta:

Susitikimas su prekybos naftos produktais atstovais


Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) vyko susitikimas su didmeninės ir mažmeninės prekybos naftos produktais atstovais – Taryba nuo 2019 m. liepos 2 d. vykdo šio sektoriaus priežiūrą bei licencijavimą.

 

Susitikimo metu buvo aptariama, kaip užtikrinti efektyvią didmeninės ir mažmeninės prekybos naftos produktais rinkos priežiūrą ir kontrolę, diskutuota, kaip turėtų būti apskaičiuojama įmoka už Tarybos teikiamas paslaugas ir kitus atliekamus darbus, išklausyti sektoriaus dalyvių pastebėjimai ir pasiūlymai. 

 

„Siekiame užmegzti dialogą su naujai reguliuojamo sektoriaus dalyviais. Svarbu išdiskutuoti, koks reguliavimas būtų efektyviausias, teikiant didžiausią naudą tiek pačiai rinkai, tiek valstybei“, – sako Tarybos pirmininkė Inga Žilienė.

 

Nuo 2019 m. liepos 2 d. Taryba yra išdavusi 3 leidimus prekybai naftos produktais, 19 leidimų buvo sustabdyta. Tarybai, gavus informaciją iš Valstybinės mokesčių inspekcijos dėl  mokestinių įsipareigojimų valstybei nevykdymo ir pradėjus leidimų prekiauti naftos produktais stabdymo procedūras, į valstybės biudžetą buvo sumokėta 1 289 238 Eur dydžio suma.

 

2019 m. rugpjūčio mėn. Taryba ir VMI susitarė stiprinti bendradarbiavimą kovoje su šešėline ekonomika prekybos nefasuotais naftos produktais sektoriuje.

Nafta_1.jpgNafta_2.jpg