Įeiti
Publikuota: 2020-04-20. Atnaujinta:

VERT: AB „Kauno energija“ privalo užtikrinti gyventojų aprūpinimą karštu vandeniu


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi gyventojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, įpareigojo bendrovę laikytis Šilumos ūkio įstatymo reikalavimų ir užtikrinti karšto vandens tiekimą gyventojams.

VERT pateiktame prašyme nurodoma, kad daugiabučio namo gyventojams neatlikus visų privalomų veiksmų dėl karšto vandens apsirūpinimo be karšto vandens tiekėjo (II būdas), pagal galiojančius teisės aktus automatiškai turėjo būti pradėtas taikyti I būdas, t. y. už karšto vandens tiekimą yra atsakinga AB „Kauno energija“. Tačiau bendrovė su šiuo reikalavimu nesutiko, argumentuodama, kad šiame daugiabutyje anksčiau nevykdė karšto vandens tiekimo veiklos.

VERT šį AB „Kauno energija“ argumentą atmetė kaip nepagrįstą: tiek anksčiau, tiek dabar galiojantys teisės aktai vienareikšmiškai nurodo, kad gyventojams tinkamai nepasirinkus kito būdo apsirūpinti karštu vandeniu, t. y. be karšto vandens tiekėjo, už karšto vandens tiekimą yra atsakingas šilumos tiekėjas.

VERT įpareigojo AB „Kauno energija“ per 30 kalendorinių dienų pateikti informaciją apie įpareigojimo vykdymo rezultatus.