Įeiti
Publikuota: 2020-06-22. Atnaujinta:

VERT įpareigojo AB „Energijos skirstymo operatorius“ kuo greičiau prijungti vartotojo įrenginius prie elektros tinklų


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl delsimo prijungti prie elektros tinklų, įpareigojo operatorių vykdyti sutarties sąlygas ir kuo greičiau prijungti vartotojo įrenginius.

VERT pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad su AB „Energijos skirstymo operatorius“ sudarė elektros įrenginių prijungimo sutartį ir sumokėjo apskaičiuotą preliminarią įmoką, tačiau operatorius delsia vykdyti sutartinius įsipareigojimus – įrenginiai turėjo būti prijungti 2019 m. liepos 26  d., tačiau tai iki šiol nėra padaryta.

VERT nustatė, kad vartotojo elektros įrenginiai nebuvo laiku prijungti, nes valstybinės reikšmės miškuose nebuvo nustatytas servitutas elektros linijai nutiesti. Todėl buvo nukeltas projektavimo darbų ir sutarties įvykdymo terminas iki 2020 m. gruodžio 30 d.

Tačiau išnagrinėjus faktines aplinkybes nustatyta, kad šiuo atveju AB „Energijos skirstymo operatorius“ nesiėmė būtinų veiksmų servitutui nustatyti, t. y. operatorius gali kreiptis į atsakingas institucijas, kad servitutas būtų nustatytas įstatymu, teismo sprendimu ar numatytais atvejais – administraciniu aktu. Be to, operatorius vienašališkai pakeitė vartotojo elektros įrenginių sutartį, nors dėl to gerokai pailgėjo prijungimo darbų įvykdymo terminas ir dvigubai išaugo prijungimo įmokos dydis. 

Atsižvelgdama į tai, VERT įpareigojo AB „Energijos skirstymo operatorius“ imtis visų būtinų veiksmų servitutui nustatyti, užtikrinant, kad vartotojo įrenginiai kuo greičiau būtų prijungti prie elektros tinklų.