Įeiti
Publikuota: 2020-05-13. Atnaujinta: 2020-05-13

Kokiais atvejais mokėjimai už karštą vandenį skaičiuojami pagal normatyvus?


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.

Vartotojas nurodė, kad ginčo laikotarpiu jo bute nebuvo įrengtų karšto vandens skaitiklių, priklausančių bendrovei, tačiau vartotojas mano, kad bendrovė nepagrįstai ginčo laikotarpiu jo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus, nes vartotojas bute negyveno.

Vartojimo ginčo nagrinėjimo metu nustatyta, kad bendrovė, siekdama įrengti karšto vandens skaitiklius vartotojo bute, vykdė savo pareigas - siuntė vartotojui pranešimus, informavo, kad nesudarius bendrovei galimybių įrengti karšto vandens skaitiklių bute, bendrovė, neturėdama jų savo nuosavybėje, bus priversta taikyti normatyvus ir kt. Tačiau vartotojas savo pareigų nevykdė - nors ir pats raštu kreipėsi į bendrovę, prašydamas įrengti karšto vandens skaitiklius bute, bendrovei siekiant skaitiklius bute įrengti ir raštu iš anksto apie tai vartotoją informavus, šis bendrovei galimybių įrengti skaitiklių bute nesudarė ir su bendrove nebendradarbiavo.

VERT nustatė, kad skaitikliai bute nebuvo įrengti dėl vartoto kaltės, todėl bendrovė ginčo laikotarpiu bute suvartotą karšto vandens kiekį pagrįstai apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.