Įeiti
Publikuota: 2020-09-03. Atnaujinta:

AB „Energijos skirstymo operatorius“ – įpareigojimas perskaičiuoti ūkio subjekto suvartotą gamtinių dujų kiekį


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp UAB „Elameta“ ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ kilusį ginčą, nustatė, kad sugedus ūkio subjekto apskaitos prietaisui neteisingai buvo atliktas perskaičiavimas ir atitinkamai pateiktas mokėjimas už neapskaitytą dujų kiekį – ESO įpareigota iš naujo atlikti perskaičiavimą.

UAB „Elameta“ nurodė, kad nesutinka su UAB „Ignitis“ reikalavimu apmokėti sąskaitą už neapskaitytą gamtinių dujų kiekį, kuris buvo nustatytas AB „Energijos skirstymo operatorius“ atlikus perskaičiavimą dėl ūkio subjekto apskaitos prietaiso gedimo. Savo argumentus ūkio subjektas grindžia tuo, kad apskaičiuotas kiekis yra gerokai didesnis nei atitinkamų mėnesių vidutinis suvartojimas.

VERT, išnagrinėjusi faktines aplinkybes, nustatė, kad ESO perskaičiavimą atliko už ilgesnį laikotarpį nei reikėjo, nors buvo žinomas konkretus apskaitos prietaiso gedimo laikas – nuo 2019 m. rugsėjo 24 d. iki 2019 m. spalio 30 d., taip pat neapskaitytas dujų kiekis turėjo būti apskaičiuotas pagal paskutinių 3 parų vidutinį suvartojimą iki gedimo – šiuo atveju ESO rėmėsi įrašais korektoriaus klaidų registre, taikydamas tą patį perskaičiavimo koeficientą*. Atlikus perskaičiavimą, atitinkamai turės būti pakoreguota ir ūkio subjekto mokėtina suma.* Perskaičiavimo koeficiento vertė, priklausomai nuo lauko oro temperatūros, yra skirtinga kas mėnesį, todėl kiekvienam mėnesiui priskirtą neperskaičiuotą gamtinių dujų tūrį reikia padauginti iš tam konkrečiam mėnesiui apskaičiuoto perskaičiavimo koeficiento.