Įeiti
Publikuota: 2020-02-13. Atnaujinta:

Aptartos Lietuvos ir Vengrijos energetikos sektorių aktualijos


2020 m. vasario 13 d. Taryboje vyko Tarybos, Energetikos ministerijos, „Ignitis grupė", ESO atstovų susitikimas su svečiais iš Vengrijos ambasados Lietuvoje ir MVM ERBE įmonės atstovais, kurio metu aptartos energetikos sektoriaus aktualijos šalyse ir bendradarbiavimo galimybės.

Energetikos ministerijos atstovas pristatė Lietuvos planus dėl energetikos sektoriaus liberalizavimo: aptartos iniciatyvos dėl elektros energijos kainos buitiniams vartotojams dereguliavimo, energijos duomenų mainų platformos projektas ir išmaniosios apskaitos elektros energijos vartotojams diegimas.

Tarybos atstovai pristatė elektros energetikos sektoriaus tendencijas, Lietuvos tikslus, skatinant atsinaujinančių energijos išteklių integravimą, taip pat Tarybos organizuoto elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių skatinimo kvotų paskirstymo aukciono procedūras.  „Ignitis grupė", ESO atstovai pristatė įmonių veiklą ir plėtros tendencijas.

Svečiai iš MVM įmonių grupės pristatė grupės veiklą ir projektus elektros energetikos ir gamtinių dujų sektoriuose. Inžinerijos srityje veikianti MVM ERBE įmonė teikia inžinerinių konsultacijų, statybos projektų koordinavimo, darbų techninės priežiūros paslaugas, plečia savo veiklą atsinaujinančios energetikos srityje. MVM įmonių grupei vykdant aktyvią tarptautinės plėtros strategiją, domėtasi ir viso Baltijos regiono energetikos sektoriaus tendencijomis.

Susitikimas organizuotas Tarybai bendradarbiaujant su Vengrijos ambasada Lietuvoje, siekiant pasikeisti geriausiomis praktikomis bei aptarti dvišalio bendradarbiavimo galimybes energetikos sektoriuje.