Įeiti
Publikuota: 2021-09-08. Atnaujinta: 2021-09-08

Dvišaliame Ukrainos ir Lietuvos energetikos reguliavimo institucijų susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės


​2021 m. rugsėjo 7 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos ir Ukrainos energetikos reguliuotojų atstovų susitikimas, kuriame aptartos šalių energetikos rinkų reguliavimo aktualijos ir bendri iššūkiai.

Susitikime pristatyta Ukrainos energetikos rinkų apžvalga bei reguliuotojo prioritetai. Lietuvos atstovai pristatė savo patirtį ir pasidalijo informacija apie elektros ir dujų rinkų Lietuvoje aktualijas bei reguliavimo principus.

Lietuvos ir Ukrainos reguliavimo institucijų atstovai aptarė rinkos reformas Ukrainoje, elektros ir dujų sektorių liberalizacijos procesus ir jų naudą vartotojams, pasidalijo informacija apie priemones rinkos stabilizavimui, konkurencingumui, tiekimo saugumui užtikrinti. Diskusijos metu Lietuvos atstovai akcentavo, kad svarbu įgyvendinti tikslą – nutraukti elektros prekybą su Baltarusija, kurioje veikia nesaugi Astravo atominė elektrinė.

Šis nuotoliniu būdu įvykęs dvišalis energetikos reguliavimo institucijų susitikimas buvo svarbi proga aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybes, ir, tikimasi, bus ilgalaikio reguliavimo institucijų dvišalio bendradarbiavimo pradžia. Susitikimo metu sutarta tęsti dvišalį bendradarbiavimą ir nuosekliai keistis informacija tarp Ukrainos ir Lietuvos energetikos reguliavimo institucijų atstovų. Abi reguliavimo institucijos sutarė dirbti kartu rengiant bendradarbiavimo memorandumą, kuris detaliau apibrėš bendradarbiavimo kryptis, principus ir tikslus.