Įeiti
Publikuota: 2021-01-15. Atnaujinta: 2021-01-15

VERT: būtina didinti inžinerinės pakraipos studijų patrauklumą


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) inicijavo nuotolinę diskusiją su aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir VILNIUS TECH universiteto – atstovais dėl elektros energetikos darbuotojų ruošimo ir studijų perspektyvų.

Lietuvoje sparčiai daugėja elektros energiją gaminančių vartotojų, kai vartojama iš saulės nuosavose elektrinėse pagaminta elektros energija, be to, atsinaujinančių išteklių energija – svarbiausia ilgalaikės energetikos strategijos dalis visoje ES.

„Žiūrint į ambicingus tikslus dėl Lietuvos klimato kaitos užsibrėžtų tikslų 2050 metams, inovacijų diegimo ir stebint perėjimą prie klimatui neutralios energetikos, turim jau dabar susirūpinti, kad ateityje tik didės aukštos kvalifikacijos energetikos specialistų poreikis. Todėl tiek valstybės institucijų, tiek mokslo įstaigų bendras interesas – skatinti jaunuolius rinktis šias inžinerinės pakraipos specialybes. Darni energetikos sektoriaus plėtra, saugus energetikos įrenginių eksploatavimas ir efektyvus energijos naudojimas tiesiogiai susiję su energetikos specialistų pasiruošimu ateinantiems inovatyviems sprendimams", – sako VERT pirmininkė Inga Žilienė.

Atsižvelgdama į tai, po diskusijos su aukštųjų mokyklų atstovais VERT raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Energetikos ministeriją, kad LR Vyriausybės programoje tarp kitų prioritetinių sričių būtų įtvirtintos gairės, kurios skatintų priemones, užtikrinančias inžinerinės pakraipos studijų programų (šilumos, elektros, dujų, naftos energetikos sektoriuose) patrauklumą ir populiarumą, skatinimą bei finansavimą.

LR Seimo Ekonomikos komitetas atkreipė dėmesį į šią problemą, pritardamas VERT 2019 m. veiklos ataskaitai ‒ jau tada buvo pasisakyta apie būtinybę skatinti inžinerinės pakraipos studijas.

Taip pat VERT prieš beveik mėnesį patvirtino Bendrąją energetikos darbuotojų atestavimo schemą – tai dar vienas žingsnis gerinant energetikos objektus, įrenginius įrengiančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo paslaugos kokybę, tačiau kartu ir būtinybė skatinti kvalifikuotų specialistų rengimą. Bendroji energetikos darbuotojų atestavimo schema bus pradėta taikyti 2024 m. sausio 1 d.

***********

Susipažinti su VERT pristatymu galite ČIA