Įeiti
Publikuota: 2022-10-13. Atnaujinta: 2022-10-13

VERT pakeitė Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir atskaitinės kainos nustatymo metodiką


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pakeitė Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir atskaitinės kainos nustatymo metodiką.

Metodikos tikslas – nustatyti skaidrius, aiškius ir objektyvius principus prognozuojamai elektros energijos rinkos kainai ir atskaitinei kainai, atitinkančiai Lietuvos elektros energetikos sektoriaus ekonomines sąlygas. VERT, vadovaudamasi metodika, nustato prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą ateinantiems kalendoriniams metams ir atskaitinę kainą kiekvienam organizuojamam skatinimo kvotų paskirstymo aukcionui.

Esminiai pakeitimai, kuriais siekiama  kuo objektyviau nustatyti prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą:

  • ​Atsižvelgiant į „Nasdaq OMX“ skelbiamų išvestinių finansinių produktų viešinimo kalendorių, nustatant prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą ateinantiems kalendoriniams metams, atsisakoma vertinti išvestines finansines priemones, kurių pristatymo laikotarpis yra kiekviena ateinančių metų pirmojo, antrojo, trečiojo ir ketvirtojo ketvirčio para, kadangi rinkos kainą ateinantiems metams skelbiama anksčiau nei yra viešinami ateinančių metų ketvirtojo ketvirčio išvestiniai finansiniai produktai pagal „Nasdaq OMX“ produktų kalendorių.

  • Rinkos kainos skaičiavimui ateinantiems metams bus vertinamos finansinių priemonių ateities sandorių kainos dėl „Nord Pool“ sisteminės kainos ir kainos dėl ateities sandorių dėl kainų skirtumo tarp Latvijos prekybos zonos kainos ir „Nord Pool“ sisteminės kainos, kurių pristatymo laikotarpis yra kiekviena ateinančių metų para.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-10-13 posėdžio medžiaga galite ČIA.