Įeiti
Publikuota: 2020-12-07. Atnaujinta: 2020-12-07

Kada vartotojas gali vienašališkai nutraukti centralizuoto SND tiekimo sutartį?


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Saurida" ginčą dėl centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų (SND) sutarties nutraukimo, visiškai patenkino vartotojo reikalavimus ir įpareigojo bendrovę laikyti sutartį negaliojančia bei nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo tiekimo sistemos.

VERT pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad kreipėsi į UAB „Saurida" dėl centralizuotai tiekiamų SND pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir atjungimo nuo SND tiekimo sistemos, tačiau bendrovė tai padaryti atsisakė, motyvuodama tuo, kad vartotojas papildomai turi pateikti įrodymus (technines sąlygas) dėl kito apsirūpinimo energija šaltinio bei šių sąlygų įvykdymo dokumentą.

VERT, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šie UAB „Saurida" reikalavimai neturi teisinio pagrindo. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą, vartotojas, norėdamas vienašališkai nutraukti SND pirkimopardavimo sutartį, turi įvykdyti dvi sąlygas: 1) tinkamai informuoti bendrovę apie atsijungimą ir 2) būti visiškai atsiskaitęs už suteiktas paslaugas.

Atsižvelgiant į tai, kad vartotojas abi būtinas sąlygas yra įvykdęs, VERT įpareigojo UAB „Saurida" nuo 2020 m. liepos 25 d. laikyti sutartį su vartotoju vienašališkai nutraukta ir nuo šios datos nereikalauti jokių mokėjimų, susijusių su SND pirkimo–pardavimo sutarties vykdymu, taip pat nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo SND tiekimo sistemos.

SVARBU. VERT papildomai informuoja, kad vartotojas, atsijungdamas nuo centralizuotai tiekiamų SND sistemos ir pasirinkdamas kitą apsirūpinimo energija šaltinį, neturi pažeisti kitų pastato bendraturčių interesų.

Išsamiai susipažinti su vartojimo ginčų praktika galite ČIA.