Įeiti
Publikuota: 2020-11-23. Atnaujinta:

ESO įpareigota iš naujo apskaičiuoti prijungimo įmoką vartotojui


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius" (ESO), kilusį dėl apskaičiuotos prijungimo įmokos, nutarė, jog ESO nepagrįstai vartotojui į priskaičiuotą sumą įtraukė tinklų rekonstrukcijos darbus.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, jog kreipėsi į ESO dėl objekto prijungimo prie elektros tinklo, tačiau ESO vartotojui pateikė prijungimo sutartį, kurioje prijungimo įmokos dalis už tiesiamo tinklo atstumą buvo skaičiuojama nuo tolimesnio prijungimo taško, nepaisant to, jog šalia vartotojo objekto yra nutiesta 0,4 kV oro linija. Vartotojas šios sutarties nepasirašė ir kreipėsi į ESO prašydamas peržiūrėti ankstesnę prijungimo darbų kainą ir prijungimo sąlygas, tačiau ESO jo prašymo netenkino, todėl vartotojas prašė VERT įpareigoti įmonę perskaičiuoti prijungimo įmoką.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nutarė, jog tinklų rekonstrukcijos poreikis atsirado ne dėl vartotojo objekto prijungimo, todėl tinklo rekonstrukcijos darbai turėtų būti vykdomi ESO lėšomis bei neturėtų būti įtraukiami į vartotojui skaičiuojamą prijungimo įmoką. Prijungimo įmoka turėtų būti skaičiuojama vertinant tik su vartotojo objekto prijungimu susijusius techninius sprendinius. ESO nepagrįstai apskaičiavo vartotojui prijungimo įmoką, priskirdama jam visas elektros tinklų vystymo sąnaudas.

VERT nutarė įpareigoti ESO iš naujo apskaičiuoti prijungimo įmoką vartotojui ir išduoti naujas prijungimo sąlygas, įvertinus tai, kad tinklų rekonstrukcijos darbai, kurie yra būtini siekiant užtikrinti esamiems vartotojams tiekiamos elektros energijos kokybę, turėtų būti vykdomi ESO įmonės lėšomis bei per 30 kalendorinių dienų informuoti VERT ir vartotoją apie šio nutarimo vykdymo rezultatus.

Išsamiai susipažinti su vartojimo ginčų praktika galite ČIA.