Įeiti
Publikuota: 2020-11-03. Atnaujinta: 2020-11-03

Kokiais atvejais gamtinių dujų pirkimo-pardavimo sutartis gali būti pratęsta vienašališkai?


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi dviejų ūkio subjektų ginčą su UAB „Ignitis", pripažino, kad gamtinių dujų pirkimopardavimo sutartys buvo pratęstos teisėtai ir pagrįstai.

Ūkio subjektai VERT pateiktuose prašymuose nurodė, kad UAB „Ignitis" vienašališkai, be jų sutikimo, iki 2022 m. sausio 1 d. pratęsė gamtinių dujų pirkimopardavimo sutartis, todėl prašė jas pripažinti negaliojančiomis.

VERT, išnagrinėjusi faktines aplinkybes, nustatė, kad UAB „Ignitis" ūkio subjektus apie sutarčių pratęsimą informavo iš anksto – pasiūlyta sutartis pratęsti anksčiau galiojusiomis sąlygomis – ir nurodė terminą, iki reikėtų pranešti, jei su siūlomu pratęsimu nesutinkama. Pagal ūkio subjektų ir UAB „Ignitis" anksčiau pasirašytą susitarimą, nepateikus prieštaravimų, laikoma, kad ūkio subjektai sutarties pratęsimui neprieštarauja.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo atveju per nurodytą terminą ūkio subjektai UAB „Ignitis" prieštaravimų nepateikė (informacija apie pasirinktą kitą tiekėją buvo pateikta vėliau), sutartys teisėtai ir pagrįstai buvo pratęstos automatiškai.  

Daugiau sužinoti apie VERT nagrinėjamus ginčus galite ČIA.