Įeiti
Publikuota: 2021-12-20. Atnaujinta: 2021-12-20

VERT: kada yra užtikrinamas visuomeninis elektros energijos tiekimas?


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi kilusio ginčo tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ aplinkybes, priėmė sprendimą vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę nedelsiant grąžinti vartotojui priklausantį objektą į visuomeninį tiekimą laikyti nepagrįstu.​

Vartotojas teigė, kad jam priklausantis objektas buvo neteisingai priskirtas I elektros rinkos liberalizavimo etapui, kadangi elektros energijos suvartojimas objekte neviršijo 5000 kWh. Anot vartotojo, dėl neteisingo jo objekto priskyrimo I etapui ir dėl rinkoje išaugusių elektros energijos kainų už elektros energiją šiuo metu jis moka daug brangiau, negu mokėtų, jeigu iki dabar būtų likęs visuomeniniame tiekime.

Išnagrinėjus ginčo aplinkybes, buvo nustatyta, kad bendras vartotojo objekte suvartotas elektros energijos kiekis dieninėje ir naktinėje skalėse viršija 5000 kWh. Vadinasi, vartotojo objektas buvo pagrįstai priskirtas I elektros rinkos liberalizavimo etapui. Tuo remiantis buvo priimtas sprendimas atmesti pareiškėjo reikalavimus grąžinti jam priklausantį objektą į visuomeninį tiekimą bei kompensuoti elektros energijos kainų skirtumą, susidariusį tarp pareiškėjo pasirinkto nepriklausomo tiekėjo taikytos elektros energijos kainos ir visuomeninės elektros energijos kainos nuo 2021 m. sausio 1 d., kaip nepagrįstus.

 

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.