Įeiti
Publikuota: 2021-03-15. Atnaujinta:

VERT kviečia dalyvauti viešojoje konsultacijoje dėl elektros energijos tarpzoninių rizikos apsidraudimo galimybių


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vadovaudamasi Europos Komisijos 2016 m. rugsėjo 26 d. reglamentu (ES) Nr. 2016/1719, kuriuo nustatomos prognozuojamo pralaidumo paskirstymo gairės, kartu su Suomijos, Latvijos ir Estijos nacionalinėmis reguliavimo institucijomis skelbia viešą konsultaciją dėl konsultantų „Thema Consulting Group" parengtos ataskaitos Ateities elektros rinkos rizikos apsidraudimo galimybių analizė Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos prekybos zonose" (angl. Analysis of Future Electricity Market Risk Hedging Opportunities in the Trade Zones of Finland, Estonia, Latvia and Lithuania).

Ataskaitoje nagrinėjami elektros kainos rizikos apsidraudimo produktai, kuriuos siūlo NASDAQ ir analizuojama, ar ateities sandorių rinkose siūlomi produktai ar produktų deriniai turėtų būti laikomi pakankami apsidraudimui nuo kitos dienos kainų svyravimų atitinkamoje prekybos zonoje. Ataskaita apima Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos prekybos kainų zonas, taip pat susijusias kainų zonas Švedijoje ir Norvegijoje.

Ataskaitoje atlikta analizė yra būtina įgyvendinant Reglamento reikalavimus. Analizuojant NASDAQ produktus buvo įvertinti šie rodikliai: prekybos laiko intervalas, „bid-ask" skirtumas, prekybos apimtys, palyginti su fiziniu vartojimu, ir atvirų pozicijų suma, palyginti su fiziniu vartojimu.

Vadovaudamasi Reglamentu, VERT kviečia visus elektros energijos rinkos dalyvius, reguliavimo institucijas bei suinteresuotus asmenis iki 2021 m. kovo 23 d. pateikti pastabas, pasiūlymus ir poreikį dėl tarpzoninio rizikos draudimo galimybių Lietuvos kainų zonoje.

Pasiūlymus lietuvių kalba prašome pateikti VERT paštu (Verkių g. 25C-1, Vilnius, LT-08223), faksu (213 5270) arba elektroniniu laišku: [email protected]. Teikiant pasiūlymus VERT anglų kalba, taip pat juos prašome pateikti ir bendros ataskaitos parengimą koordinuojančiai Suomijos nacionalinei reguliavimo institucijai, el. paštu: [email protected].

VERT kontaktinis asmuo: Paulius Blažys, Rinkos plėtros ir stebėsenos skyriaus patarėjas, laikinai vykdantis Rinkos plėtros ir stebėsenos skyriaus vedėjo funkcijas, tel. (8 5) 213 9810, el. p. [email protected]

Čia galite rasti informaciją anglų kalba (EN)