Įeiti
Publikuota: 2021-11-09. Atnaujinta: 2021-11-09

Kokiais atvejais elektros energijos tiekėjas negali pritaikyti nuolaidos vartotojui už suvartotą elektros energiją, nors tai numato sutartis?


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp  vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ dėl 50 proc. nuolaidos pirmam mėnesiui už suvartotą elektros energiją pritaikymo, nutarė, jog reikalavimas nepagrįstas.

Kreipimesi į VERT  vartotojas nurodė, jog su UAB „Elektrum Lietuva“ sudarė elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią už pirmąjį mėnesį suvartotą elektros energiją UAB „Elektrum Lietuva“ turėjo pritaikyti nuolaidą.

Vartotojas daugybę kartų kreipėsi į skundžiamą įmonę UAB „Elektrum Lietuva“, klausdamas, ar gali deklaruoti elektros suvartojimą ir gauti 50 proc. nuolaidą, tačiau atsakymo negavo. Todėl  vartotojas prašė VERT įpareigoti UAB „Elektrum Lietuva“ pritaikyti 50 proc. nuolaidą.

VERT įvertino ginčo aplinkybes, išnagrinėjo AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pateiktą informaciją, iš kurios paaiškėjo, jog vartotojas iki paskutinės mėnesio dienos turėjo deklaruoti ir deklaravo elektros apskaitos prietaiso rodmenis. ESO patikrinimo metu buvo nurašęs analogišką elektros skaitiklio rodmenį, koks buvo deklaruotas. Tai reiškia, kad  vartotojas deklaravo, jog elektros energijos suvartojimas buvo nulinis. Skundžiama įmonė pagrįstai laiko, kad nebuitinis vartotojas suvartojo 0 kWh elektros energijos.

Sutartyje buvo numatyta, jog nuolaida taikoma pirmajam sutarties mėnesiui, tačiau pirmąjį sutarties mėnesį  vartotojo elektros energijos suvartojimas buvo nulinis, todėl skundžiama įmonė negalėjo pritaikyti nuolaidos.

VERT nutarė, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti UAB „Elektrum Lietuva“ pritaikyti 50 proc. nuolaidą pirmajam sutarties mėnesiui, nepagrįstas, nes įmonė nuolaidos pritaikyti negalėjo.

Išsamiai susipažinto su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.