Įeiti
Publikuota: 2021-01-11. Atnaujinta:

VERT: kada vartotojas turi teisę vienašališkai nutraukti centralizuoto SND tiekimo sutartį?


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Saurida“ ginčą dėl vienašališko centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų (SND) sutarties nutraukimo, įpareigojo bendrovę laikyti sutartį negaliojančia bei nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo tiekimo sistemos.

Vartotojas VERT pateiktame prašyme nurodė, kad kreipėsi į UAB „Saurida“ dėl centralizuotai tiekiamų SND pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir atjungimo nuo SND tiekimo sistemos, tačiau bendrovė atsisakė tai padaryti.

VERT, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šiuo atveju UAB „Saurida“ motyvas atsisakyti nutraukti sutartį – bendrovė reikalavo, kad vartotojas, norėdamas nutraukti sutartį, turi pateikti įrodymus (technines sąlygas) dėl kito apsirūpinimo energija šaltinio bei šių sąlygų įvykdymo dokumentą – neturi teisinio pagrindo.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą, vartotojas, norėdamas vienašališkai nutraukti SND pirkimopardavimo sutartį, turi įvykdyti dvi sąlygas: 1) tinkamai informuoti bendrovę apie atsijungimą ir 2) būti visiškai atsiskaitęs už suteiktas paslaugas.

Kadangi vartotojas abi būtinas sąlygas yra įvykdęs, VERT įpareigojo UAB „Saurida“ nuo 2020 m. spalio 26 d. laikyti sutartį su vartotoju vienašališkai nutraukta ir nuo šios datos nereikalauti jokių mokėjimų, susijusių su SND pirkimo–pardavimo sutarties vykdymu, taip pat nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo SND tiekimo sistemos.

VERT atkreipia dėmesį, kad vartotojas, atsijungdamas nuo centralizuotai tiekiamų SND sistemos ir pasirinkdamas kitą apsirūpinimo energija šaltinį, neturi pažeisti kitų pastato bendraturčių interesų.

Išsamiai susipažinti su vartojimo ginčų praktika galite ČIA.