Įeiti
Publikuota: 2022-01-14. Atnaujinta: 2022-01-14

Mokestis už elektrą gali pasikeisti ESO atlikus elektros skaitiklio rodmenų patikrinimą


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog įmonė pagrįstai atliko mokesčių už suvartotą elektros energiją perskaičiavimą.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, jog prieš padidėjant elektros energijos kainoms, 2019-12-15 apmokėjo UAB „Ignitis“ už suvartotą elektros energiją tą dieną galiojusioms elektros energijos kainomis. Nepaisant to, vartotojo mokėjimas buvo anuliuotas ir nuo 2020 m. pabrangus elektros energijos kainoms, įmonė pateikė vartotojui sąskaitą su priskaičiuota skola, taikant didesnę elektros energijos kainą. Vartotojui neaišku, kodėl buvo anuliuotas mokėjimas mažesne elektros energijos kaina ir kodėl jis privalo mokėti didesne kaina. Vartotojo manymu, dėl to susidarė permoka.

Vartotojas prašė VERT įpareigoti UAB „Ignitis“ atstatyti mokėjimą pagal 2019 m. galiojusias kainas ir anuliuoti išieškojimo išlaidas.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nustatė, jog vartotojas 2019-12-15 deklaravo elektros energijos suvartojimą dieninėje ir naktinėje skalėse. 2020-03-09 AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atliko skaitiklio rodmenų patikrinimą ir nustatė, kad skaitiklio rodmenys yra mažesni nei deklaruotieji vartotojo.

Vartotojo faktinis skaitikliu apskaitytas elektros energijos kiekis buvo nustatytas tik skaitiklio rodmenų patikrinimo metu. Atitinkamai, minėtą dieną užfiksuoti faktiniai suvartoti elektros energijos kiekiai pagrįstai apmokestinti taikant 2020 m. galiojusias elektros energijos kainas.

Vartotojui mokėtinos sumos skirtumas (nepriemoka) perskaičiavus priskirtus kiekius ir m​okėtinas sumas vartotojo jau yra apmokėta.

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.