Įeiti
Publikuota: 2022-01-14. Atnaujinta: 2022-01-14

VERT: siekiant padidinti elektros energijos galią bute stulpinė transformatorinė turės būti pakeista į modulinę


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Energijos skirstymo operatorius“  (ESO), konstatavo, kad įmonės prijungimo sąlygose numatytas sprendinys dėl stulpinės transformatorinės keitimo į modulinę transformatorinę yra optimaliausias, siekiant padidinti leistiną elektros energijos galią vartotojo bute. Vartotojo reikalavimas – apskaičiuojant preliminarią prijungimo kainą netaikyti projekto rengimo dedamosios –  atmestas kaip nepagrįstas.

Išnagrinėjus ginčo aplinkybes, buvo nustatyta, kad siekiant padidinti objektui suteiktą leistinąją naudoti galią, kaip pageidauja vartotojas, yra reikalingas transformatoriaus keitimas. Vartotojams yra suteikta visa leistinoji naudoti galia, kurią gali užtikrinti šiuo metu įrengtas transformatorius. Tam, kad galia būtų padidinta, galimi du alternatyvūs techniniai sprendiniai: įrengti naują modulinę transformatorinę arba įrengti stulpinę transformatorinę ant dviejų vienstiebių atramų. Įmonė pasirinko sprendinį įrengti modulinę transformatorinę, nes teritorija, kurioje ji bus įrengta, sparčiai plečiasi, o modulinė transformatorinė yra uždara ir užtikrina didesnį saugumą gyvenvietėje.

Pažymėtina, kad įmonės sprendimas dėl stulpinės transformatorinės keitimo į modulinę transformatorinę yra optimaliausias šioje situacijoje, todėl vartotojas, kuris priskirtinas II vartotojų grupei, turi apmokėti įmokos dalis už projekto parengimą ir elektros tinklo nutiesimą.

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.

 

 

​​