Įeiti
Publikuota: 2022-02-22. Atnaujinta: 2022-02-22

VERT: ESO, prijungdamas naują vartotoją, turi gauti kitų žemės sklypų savininkų sutikimąValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę nedelsiant prijungti jam priklausantį objektą prie bendrovės elektros tinklų.

Vartotojas teigė, kad ESO išdavė jam nuosavybės teise priklausančio objekto prijungimo prie elektros tinklų sąlygas, pagal kurias vartotojas turėjo susipažinti su prijungimo paslaugos sutartimi, numatoma apskaitos įrengimo vieta, sumokėti prijungimo įmoką ir pateikti statybą leidžiantį dokumentą. Vartotojas visus nurodytus veiksmus atliko ir sumokėjo prijungimo įmoką, tačiau prijungimo paslauga nebuvo suteikta.

Išnagrinėjus ginčo aplinkybes buvo nustatyta, kad ESO vykdo elektros įrengimo projektą šio ir kitų objektų gyvenamųjų namų kvartale. ESO informavo vartotoją, jog negalėjo gauti trečiojo asmens (žemės sklypo savininko) atstovo sutikimo ir dėl šios priežasties neturėjo galimybės užbaigti projektą (elektros tinklų apsaugos zonos nustatomos tik gavus į šias apsaugos zonas patenkančių žemės sklypų savininkų rašytinius sutikimus dėl apsaugos zonų nustatymo). ESO taip pat informavo, kad šiuo metu yra pateikusi ieškinį teismui dėl teisės suteikimo įrengti elektros tinklus bei nustatyti apsaugos zonas be žemės sklypo savininko trečiojo asmens sutikimo.

VERT konstatavo, kad negali įpareigoti bendrovės nedelsiant prijungti vartotojo objekto prie elektros tinklų, kol nėra gautas trečiojo asmens sutikimas bei nėra galimybės  įregistruoti naujai nutiestos 0,4 kV kabelio linijos apsaugos zonos, nes toks įpareigojimas pažeistų trečiojo asmens nuosavybės teisę. 

​Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.