Įeiti
Publikuota: 2022-03-18. Atnaujinta: 2022-03-18

VERT: vartotojo elektros apskaitos prietaiso laikrodžio gedimas neturi įtakos suvartotos elektros energijos tikslumui


​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjus ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), nutarė, jog vartotojo prašymas įpareigoti ESO atlikti perskaičiavimą ir grąžinti sumokėtą sumą už laikotarpį, kai elektros apskaitos prietaisas buvo sugedęs, nepagrįstas.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, kad pranešė ESO apie elektros apskaitos prietaiso gedimą. Atvykę įmonės darbuotojai pakeitė elektros apskaitos prietaisą. Vartotojas nurodė, kad per 2 dienas apskaitos prietaisas užfiksavo 83 kWh. Dėl to vartotojas kelis kartus kreipėsi į ESO, prašydamas perskaičiuoti suvartotą elektros energijos kiekį, neskaičiuojant už laikotarpį, kai elektros apskaitos prietaisas buvo sugedęs. Vartotojas nurodė, kad ESO perskaičiavimo neatliko ir informavo, kad apskaitos prietaisas nebuvo sugedęs, o laikmačio gedimas nėra paties prietaiso gedimas. Vartotojas prašė VERT įpareigoti ESO atlikti perskaičiavimą ir grąžinti sumokėtą sumą už laikotarpį, kai apskaitos prietaisas buvo sugedęs.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, kad elektros apskaitos prietaisas nebuvo sugedęs, suvartotos elektros energijos kiekis buvo fiksuojamas teisingai. Buvo sutrikęs ne pats apskaitos prietaisas, o prietaiso laikrodis. Laikrodis netiksliai rodė laiką, pvz.: esant objekte 10:00 val. laikrodis rodo 14:00 val. Netikslaus laiko rodymas, kaip ir pats laikrodžio gedimas (pvz., jei laikrodis išvis nerodytų laiko), neturi įtakos elektros apskaitos prietaiso fiksuotam suvartotos elektros energijos tikslumui. Jis turi įtakos tik apskaičiuotos elektros energijos kiekio atvaizdavimui pagal zonas (dienos ir nakties). Tai reiškia, kad šiuo atveju objektui suvartotą elektros kiekį neteisingai skirstė į dieninę ir naktinę skales.

VERT nutarė netenkinti vartotojo reikalavimo, nes įpareigojus ESO atlikti suvartoto elektros energijos kiekio perskaičiavimą, perskirstant užfiksuotą elektros energijos kiekį į dieninę ir naktinę skales, atsižvelgiant į tai, kad didesnis elektros energijos kiekis buvo priskirtas į naktinę skalę, kuri yra pigesnė, ESO atlikto perskaičiavimo rezultatas būtų finansiškai nepalankus vartotojui, kadangi jam tektų primokėti už suvartotą elektros energiją. ​

Išsamiai susipažinti su VERT vartojimo ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.