Įeiti
Publikuota: 2022-03-22. Atnaujinta: 2022-03-22

VERT: svarbu tinkamai įvertinti sutarties su elektros tiekėjais sąlygas prieš ją pasirašantValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę perskaičiuoti suvartotos elektros energijos kainas ir pateikti naują sąskaitą apmokėjimui. VERT konstatavo, kad bendrovė apskaičiavo elektros energijos kainą laikydamasi sutarties sąlygų, todėl vartotojo reikalavimas yra nepagrįstas.

Vartotojas teigė, kad UAB „Elektrum Lietuva“ už tam tikrą laikotarpį nepagrįstai apskaičiavimo didesnę elektros energijos kainą nei kiti elektros tiekėjai, tiekiantys elektrą tokiomis pačiomis sąlygomis. Anot vartotojo, kitų elektros tiekėjų elektros energijos kainos buvo žymiai mažesnės, nors jos priklauso nuo tos pačios „Nord Pool“ biržos kainų.

Patikrinus skaičiavimus buvo nustatyta, kad bendrovė elektros energijos kainą apskaičiavo laikydamasi sutartyje nustatytų elektros energijos kainos apskaičiavimo principų. Aplinkybės, jog kitų elektros energijos tiekėjų kainos yra mažesnės, nei bendrovės pritaikyta kaina, neturi jokios reikšmės ir jų vertinimas nėra tikslingas.

​Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.