Įeiti
Publikuota: 2022-03-22. Atnaujinta: 2022-03-22

VERT: svarbu atkreipti dėmesį į sutarties sąlygas


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ dėl elektros energijos kainos apskaičiavimo teisingumo, atmetė kaip nepagrįstą vartotojo prašymą įpareigoti bendrovę perskaičiuoti trūkstamo iš tinklo elektros energijos kiekio kainą pagal valandinį suvartojimą. Bendrovė taikė sutartyje numatytą kainos apskaičiavimo principą.

Vartotojas nurodė, kad jam priklausančiame objekte yra sumontuotas išmanus elektros skaitiklis ir jis prijungtas prie automatizuotos duomenų nuskaitymo sistemos, kadangi vartotojas yra įsirengęs saulės elektrinę. Vartotojas kreipėsi į bendrovę su prašymu paaiškinti, kaip yra apskaičiuojama suvartota elektros energijos kaina ir gavo patvirtinimą, kad suvartotos elektros energijos kaina yra apskaičiuojama pagal valandinius suvartojimo kiekius. Vėliau, anot vartotojo, gautas kitas atsakymas, kad taikomas netolygumo koeficientas (likutinis grafikas). Vartotojas pageidautų, kad suvartota elektros energija būtų apskaičiuojama pagal valandinius suvartojimo kiekius.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad bendrovė galutinį trūkstamą kiekį sužino tik pasibaigus einamajam mėnesiui ir negali nustatyti, kokią valandą kokia trūkstamo kiekio dalis buvo faktiškai suvartota. Bendrovė, einamojo mėnesio pabaigoje taikydama koeficientus, paskirsto objektui patiektą trūkstamą kiekį kiekvienai mėnesio valandai, kaip tai numatyta sutartyje, todėl vartotojo prašymas tikslinti reguliavimą ar teikti išaiškinimą tiekėjams yra netikslingas.

 

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.

 

​​