Įeiti
Publikuota: 2022-04-04. Atnaujinta: 2022-04-04

VERT: gaminančio vartotojo saulės elektrinė arba jos dalis gali būti susieta tik su viena elektros energijos vartojimo vieta


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Ignitis“ dėl vartotojo prašymo iš vieno objekto perkelti pagamintos elektros energijos kiekį į kitą objektą, VERT nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, kad jam priklauso nutolusi saulės elektrinė. Šioje saulės elektrinėje pagamintą elektros energijos kiekį vartotojas vartoja dviejuose objektuose. Vartotojas nurodė, jog nepaisant to, kad elektros energija gaminama ir į skirstomuosius tinklus atiduodama, elektros kiekį skaičiuojant kilovatvalandėmis (kWh), operatoriaus savitarnos svetainėje objektuose, kuriuose bus vartojama pagaminta elektros energija, turi priskirti saulės elektrinės galią (kW), o ne kiekį (kWh).

Vartotojo teigimu, tarp dviejų objektų, kuriuose vartojama nutolusioje saulės elektrinėje pagaminta elektros energija, susidarė disbalansas – viename iš objektų susikaupė per daug elektros, o kitame trūksta. Vartotojas nurodė, kad kreipėsi į ESO ir UAB „Ignitis“ prašydamas iš vieno objekto perkelti 700 kWh į kitą objektą, tačiau jo prašymas nebuvo tenkintas. Vartotojas prašė įpareigoti ESO bei UAB „Ignitis“ leisti disponuoti pagamintos elektros energijos kiekiu, skirstant jį tarp objektų pagal esamą poreikį.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT konstatavo, jog saulės elektrinėje, kurios prijungimo prie elektros tinklų taškas nesutampa su elektros energijos vartojimo vieta, visas pagamintas elektros energijos kiekis ar atskiram gaminančiam vartotojui priskirta jo dalis laikomi patiektais į elektros tinklus. Tokio gaminančio vartotojo valdoma viena elektrinė arba jos dalis gali būti susieta tik su to paties gaminančio vartotojo viena elektros energijos vartojimo vieta. Kaip patiekta į elektros tinklus elektros energija, yra priskiriama elektros energija, kuri yra apskaičiuojama pagal elektrinės arba jos dalies į elektros tinklus patiektos elektros energijos kiekį.

VERT nutarė, jog vartotojo prašymas įpareigoti ESO ir UAB „Ignitis“ atlikti sukauptos elektros energijos perkėlimą iš vieno vartojimo objekto į kitą nepagrįstas, nes teisės aktai nenumato galimybės, jog sukauptas elektros energijos kiekis galėtų būti perkeltas tarp objektą.​

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA