Įeiti
Publikuota: 2022-04-04. Atnaujinta: 2022-04-04

VERT: tinklų rekonstrukcija, siekiant vartotojams užtikrinti kokybišką elektros energijos tiekimą, turėtų būti vykdoma ESO lėšomis


​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl ESO apskaičiuotos prijungimo įmokos, nutarė, jog vartotojo prašymas pagrįstas bei įpareigojo ESO iš naujo apskaičiuoti prijungimo įmoką.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, kad pateikė prašymą ESO dėl galios didinimo jam priklausančiame objekte. ESO už galios didinimą vartotojui apskaičiavo prijungimo įmoką. Vartotojas nurodė, kad  nesutinka su jam apskaičiuotos prijungimo įmokos suma, kadangi tiekiamos elektros energijos kokybė nėra tinkama: nuo įtampos kitimų mirksi elektra, genda buitiniai prietaisai ir pan. Vartotojo nuomone, už elektros tinklo pagerinimo ir plėtros darbus turėtų mokėti ESO. Vartotojas prašė VERT įpareigoti ESO perskaičiuoti prijungimo įmoką ir tinklo gerinimo darbus atlikti ESO lėšomis.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nustatė, jog įvertinus ESO pateiktus duomenis, vartotojui priskirtas apmokėti geometrinis atstumas, susidaro iš rekonstruojamos 0,4 kV oro linijos.

Taip pat įvertinus ESO pateiktus duomenis matyti, jog elektros energijos tiekimas 0,4 kV oro linija neatitinka kokybės standarto reikalavimų, todėl poreikis atlikti elektros tinklo pertvarkymus atsirado iki vartotojo kreipimosi į ESO dėl objekto prijungimo. Tinklų rekonstrukcijos darbai turėtų būti vykdomi ESO lėšomis bei neturėtų būti įtraukiami į vartotojui skaičiuojamą prijungimo įmoką. Prijungimo įmoka vartotojui turėtų būti skaičiuojama vertinant tik su jo objekto prijungimu (galios didinimu) susijusius techninius sprendinius. VERT nutarė įpareigoti ESO iš naujo apskaičiuoti prijungimo įmoką vartotojui, įvertinus tai, kad tinklų rekonstrukcijos darbai, turėtų būti vykdomi įmonės lėšomis. ESO įpareigota apie šio nutarimo įvykdymą per 30 kalendorinių dienų informuoti VERT ir vartotoją.

Išsamiai susipažinti su VERT vartojimo ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​