Įeiti
Publikuota: 2022-04-19. Atnaujinta: 2022-04-19

VERT: sąskaitos už suvartotą gamtinių dujų kiekį išrašomos pagal sutarties nuostatas


​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą  tarp UAB „Essence Group“ ir UAB „Ignitis“, kilusį dėl išrašytos kreditinės sąskaitos, nutarė, jog UAB „Essence Group“ prašymas nepagrįstas.

UAB „Essence Group“ kreipimesi į VERT nurodė, kad nors ir nedeklaravo suvartoto gamtinių dujų kiekio, UAB „Ignitis“ išrašė jam sąskaitą  už gamtines dujas, kurioje nurodyta bendra mokėtina suma bei nurodytas gamtinių dujų kiekis m3 ir kaina už 1m3. Pareiškėjas nurodė, kad patikslino suvartotą gamtinių dujų kiekį, todėl UAB „Ignitis“ jam išrašė kreditinę sąskaitą , tačiau joje nepateikė informacijos apie gamtinių dujų kiekį m3 ir kainos už 1m3. UAB „Essence Group“ prašė VERT įpareigoti UAB „Ignitis“ perrašyti išrašytą kreditinę sąskaitą, nurodant joje suvartotą gamtinių dujų kiekį ir kainą už 1 m3, kuri atitiktų rinkos kainą.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nustatė, jog UAB „Ignitis“ sąskaitą įmonei UAB „Essence Group“ išrašė pagal vidutinį suvartojimą, kadangi už minėtą mėnesį ji skaitiklio rodmenų nedeklaravo. Įmonei pateiktus duomenis apie skaitiklio rodmenis, UAB „Ignitis“ išrašė kreditinę sąskaitą, kuria koregavo anksčiau išrašytą sąskaitą. Kreditinėje sąskaitoje UAB „Essence Group“ buvo neteisingai pritaikyta kredituojama dujų skirstymo kaina, todėl UAB „Ignitis“ išrašė dar vieną kreditinę sąskaitą, kurioje taip pat buvo koreguojama sąskaita ir minusuota anksčiau išrašyta suma.

​UAB „Essence Group“ ir UAB „Ignitis“ sudarytoje sutartyje nurodoma, kad atsiskaitymui už patiektas dujas ir teikiamas paslaugas dujų kiekis apskaitomas energijos vienetais (kWh), ne tūrio vienetais, todėl atsižvelgiant į tai, kad kreditinėje sąskaitoje buvo koreguojamas dujų kiekis, kuris yra apskaitomas energijos vienetais, o ne tūrio vienetais, taip pat koreguojamos mokėtinos sumos apskaičiuotos už pateiktą gamtinių dujų kiekį ir suteiktas paslaugas už energijos vienetus, UAB „Ignitis“ įmonei UAB „Essence Group“ išrašytose kreditinėse sąskaitose pagrįstai koregavo ir nurodė gamtinių dujų kiekį nurodytą energijos vienetais. VERT nutarė, jog įmonės UAB „Essence Group“ reikalavimas nepagrįstas.

 

Išsamiai susipažinti su ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA