Įeiti
Publikuota: 2022-04-25. Atnaujinta: 2022-04-25

VERT: deklaruoti suvartotos elektros energijos kiekį reikia paskutinę einamojo mėnesio dieną


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Enefit“ dėl elektros energijos kainos apskaičiavimo teisingumo, atmetė kaip nepagrįstą.

Vartotojas nurodė, kad už praėjusio mėnesio suvartotą elektros energijos kiekį jam priklausančiame objekte deklaravo kito mėnesio pirmą dieną. O už suvartotą elektros energijos kiekį einamąjį mėnesį deklaravo to paties mėnesio paskutinę dieną. Anot vartotojo, bendrovė neteisingai apskaičiavo kainą, taikydama vienodus (didesnius) tarifus abiem mėnesiams, nors už praėjusį mėnesį kaina buvo mažesnė. Todėl prašo įpareigoti bendrovę perskaičiuoti neteisingai išrašytą sąskaitą.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad bendrovė, vadovaudamasi su vartotoju sudarytos sutarties sąlygomis bei teisės aktais, pagrįstai priskyrė deklaruotą elektros kiekį einamajam, o ne praėjusiam mėnesiui, ir teisingai apskaičiavo mokėtiną sumą. Visi bendrovės klientų elektros suvartojimo duomenys, kurie deklaruojami po mėnesio paskutinės dienos, automatiškai priskiriami kito mėnesio ataskaitiniam laikotarpiui. Taip pat nustatyta, kad, remdamasi teisės aktų nuostatomis ir sutarties sąlygomis, bendrovė neprivalėjo išrašyti sąskaitos už praėjusį mėnesį suvartotą elektros kiekį pagal vidutinį elektros suvartojimą.

​VERT konstatavo, kad vartotojo prašymas nepagrįstas ir jį atmetė.

 

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA.