Įeiti
Publikuota: 2022-05-02. Atnaujinta: 2022-05-02

VERT: UAB „Vilniaus šilumos tinklai“ teisingai suskaičiavo mokestį už karštą vandenįValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Vilniaus šilumos tinklai“, vartotojo prašymą įpareigoti įmonę perskaičiuoti mokesčius už karštą vandenį atmetė kaip nepagrįstą.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, kad jo bute karšto vandens mokesčiai skaičiuojami ne pagal faktinį suvartojimą, o pagal karšto vandens suvartojimo normatyvą, kas nulėmė žymų neatitikimą tarp realaus suvartojimo ir vartotojo skaičiuojamo suvartojimo. Vartotojas paprašė įmonės perskaičiuoti mokestį už karštą vandenį pagal faktinį suvartojimą bei patikslintą bute deklaruotų gyventojų skaičių ir grąžinti susidariusią permoką, tačiau įmonė atsisakė tai padaryti.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, kad vartotojas nesudarė sąlygų laiku pakeisti karšto vandens skaitiklį dėl pasibaigusios jo metrologinės patikros. Remiantis teisiniu reglamentavimu, pasibaigus skaitiklio metrologinės patikros laikui, jo rodmenimis vadovautis draudžiama, todėl įmonė teisėtai mokesčius už karštą vandenį skaičiavo taikydama vandens suvartojimo normatyvus.

VERT taip pat nustatė, kad vartotojas duomenis apie bute gyvenamąją vietą deklaravusių žmonių skaičių įmonei pateikė vėliau nei buvo suskaičiuoti mokesčiai už suvartotą karštą vandenį, todėl įmonės vykdytas mokesčių už karštą vandenį skaičiavimas pagal turimus duomenis taip pat laikytinas teisėtu ir teisingu.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​