Įeiti
Publikuota: 2022-05-23. Atnaujinta: 2022-05-23

VERT: kodėl net ir deklaruojant elektros skaitiklio rodmenis, sąskaitos apskaičiuojamos pagal vidutinį suvartojimą?


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo bei ir UAB „Ignitis“  dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog vartotojo reikalavimai nepagrįsti.

Vartotojas  pateikė VERT  ištrauką iš UAB „Ignitis“ savitarnos sistemos, kuomet nuo 2021 lapkričio mėn. iki 2022 sausio mėn. jam buvo priskiriami elektros energijos kiekiai nesilaikant rodmenų tęstinumo, t. y. elektros energijos rodmenys „iki“ netapdavo rodmenimis „nuo“ kurių toliau būtų tęsiama apskaita. Vartotojas prašė VERT įpareigoti įmonę laikytis sutartinių įsipareigojimų.

VERT nustatė, jog vartotojui laikotarpiu nuo 2021 m. lapkričio mėnesio iki 2022 m. sausio mėnesio buvo priskiriami vidutiniai elektros energijos kiekiai, nepaisant to, kad jis kiekvieną mėnesį deklaravo savo faktinį elektros energijos suvartojimą.

UAB „Ignitis“ paaiškino, kad sąskaitas klientams išrašo ir mokėtinas sumas už suvartotą elektros energiją apskaičiuoja pagal AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pateiktus duomenis. Vartotojo savitarnos svetainės paskyroje neatitikimai tarp deklaruotų skaitiklio rodmenų „iki“ ir „nuo“ atsirado, nes vartotojo savitarnoje deklaruoti rodmenys ESO nebuvo patvirtinti, elektros energijos suvartojimas buvo apskaičiuotas pagal vidurkį.

UAB „Ignitis“ kreipėsi į ESO dėl vartotojo deklaruotų skaitiklio rodmenų patvirtinimo informacinėse sistemose. Vartotojui buvo perskaičiuotas objekte suvartotas elektros energijos kiekis pagal deklaruotus rodmenis, anuliuojant suvartojimą, apskaičiuotą pagal vidutinį mėnesio suvartojimą.

VERT, siekdama įsitikinti, kad UAB „Ignitis“ teiginiai dėl mokesčių perskaičiavimo pagal faktines skaitiklio rodmenų deklaracijas yra teisingi, patikrino įmonės atliktus elektros energijos kiekių priskyrimus ir perskaičiavimus pagal vartotojui teiktas sąskaitas.

Nustatyta, kad UAB „Ignitis“ minusavo buvusius priskirtus vidutinius elektros energijos kiekius ir už minėtus laikotarpius priskyrė vartotojui jo deklaruotus elektros energijos kiekius, todėl laikytina, kad įmonė laikėsi sutartinių įsipareigojimų.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.