Įeiti
Publikuota: 2022-06-07. Atnaujinta: 2022-06-07

VERT: ginčas dėl mokesčio už suvartotas gamtines dujas perskaičiavimo išspręstas įmonės naudai


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę perskaičiuoti sąskaitas už suvartotas dujas.

Vartotojas VERT nurodė, kad už suvartotas gamtines dujas yra visiškai atsiskaitęs, tačiau įmonė suskaičiavo jam nepriemoką, dėl kurios pagrįstumo vartotojas abejoja.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad vartotojas už gamtines dujas mokėjo, tačiau skirtumas tarp įmonės išrašytose sąskaitose priskaičiuotų ir sumokėtų sumų susidarė dėl permokos, kuri buvo įtraukta į vieną iš  sąskaitų. Vartotojas kreipėsi į įmonę su prašymu permoką grąžinti į banko sąskaitą. Įmonė permoką grąžino keletu eurų didesnę nei priklausė, todėl susidarė mokesčio nepriemoka, kuri tęsėsi beveik 3 metus. Susidariusią tęstinę nepriemoką įmonė nurodydavo sąskaitose. Be to, vartotojas suvartotą dujų kiekį deklaruodavo ne kiekvieną mėnesį. Šios aplinkybės ir galėjo sukelti neaiškumų.

VERT konstatavo, kad įmonė už suvartotas gamtinės dujas vartotojui pateiktose apmokėti sąskaitose suvartotą gamtinių dujų kiekį ir kainą apskaičiavo laikydamasis sutartyje numatytų gamtinių dujų kainos skaičiavimo principų ir galiojančių teisės aktų reikalavimų pagal vartotojo deklaruotus skaitiklio rodmenis ir pagal tuo metu galiojančius tarifus, todėl nėra teisinio pagrindo įpareigoti įmonę perskaičiuoti sąskaitas.

 

​Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA