Įeiti
Publikuota: 2022-06-27. Atnaujinta: 2022-06-27

VERT: ne visais atvejais už elektros tinklo rekonstrukciją turi mokėti vartotojas


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) ginčą, priėmė sprendimą iš dalies tenkinti vartotojo reikalavimus išduoti naujas saulės elektrinės prijungimo sąlygas bei perskaičiuoti prijungimo įmoką, tačiau atmetė vartotojo reikalavimą prijunti saulės elektrinę netaikant jokio prijungimo mokesčio.

Vartotojas VERT nurodė, kad įmonė priskaičiavo jam neaiškią ir nepagrįstą saulės elektrinės prijungimo įmoką. Anot vartotojo, nepagrįstas yra ir įmonės reikalavimas rekonstruoti jai priklausančius tinklus vartotojo lėšomis.

VERT nustatė, kad įmonė pagal vartotojo paraišką saulės elektrinės prijungimui išdavė prijungimo sąlygas, pagal kurias numatyta tinklo plėtra. Vartotojui priskirta apmokėti sąnaudų dalis sudaro 50 proc. VERT taip pat nustatė, kad įmonės elektros tinklo rekonstrukcijos, numatytos prijungimo sąlygose, poreikis kilo dar iki vartotojo saulės elektrinės prijungimo, todėl vartotojui apskaičiuota prijungimo įmoka yra nepagrįsta.

​Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA