Įeiti
Publikuota: 2022-07-04. Atnaujinta: 2022-07-04

VERT: vartotojai turi pareigą tvarkingai apmokėti sąskaitasValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, priėmė sprendimą, kad vartotojas yra skolingas įmonei už suvartotą elektros energiją.

Vartotojas VERT nurodė, kad gavo įmonės priminimą sumokėti skolą, su kuria nesutinka. Anot vartotojo, jis ne tik nėra skolingas, bet dar turi ir permoką.

Įmonė nurodė, kad nesutinka tenkinti vartotojo reikalavimo perskaičiuoti sąskaitas už elektros energiją ir anuliuoti skolą už suvartotą elektros energiją, nes, anot įmonės, sąskaitos yra išrašytos teisingai.

Išnagrinėjusi įmonės pateiktus duomenis, VERT nustatė, kad vartotojo skola susidarė dėl to, kad vartotojas netvarkingai apmokėdavo sąskaitas. Įmonė grąžino mokesčių surinkimo bendrovei UAB „Perlas Finance“ vartotojo sumokėtą sumą, kurią UAB „Perlas Finance“ grąžino vartotojui į nurodytą banko sąskaitą. Taigi susigrąžinus sumokėtą sumą, liko neapmokėta dalis suvartotos elektros energijos.Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA