Įeiti
Publikuota: 2022-07-11. Atnaujinta: 2022-07-11

ESO duomenys nesutapo su VERT faktinės patikros metu nustatytomis aplinkybėmisValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ginčą su AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl bendrovės veiksmų teisėtumo ir išsprendė iš dalies vartotojo naudai bei  pasiūlė abiejų šalių sudarytos Elektros energijos pirkimo pardavimo sutarties pakeitimus.

Anot vartotojo, bendrovė jo objekte padidino elektros energijos galią, sumontavo trijų fazių įvadą su 50 amperų  automatiniu jungikliu, tačiau elektros energijos galios padidinimo teisiškai neįformino ir Elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartyje nurodė, kad objekte yra įrengta 5 kW elektros energijos galia.

Bendrovė VERT nurodė, kad pagal turimą elektros tinklo dokumentaciją vartotojas nėra teikęs bendrovei paraiškos dėl jo objekte esančios galios didinimo, tad bendrovė nėra išdavusi techninių sąlygų objektui dėl įrengtos leistinos naudoti galios didinimo.

VERT, išnagrinėjusi vartotojo prašymą bei bendrovės pateiktus dokumentus, nustatė, kad vartotojo su ESO sudarytoje sutartyje leistina naudoti galia yra nurodyta 5 kW (leistinąją naudoti galią ribojančio įrenginio vardinė srovė 10 amperų. Taip pat nustatė, kad bendrovės darbuotojai 9 patikrų metu užfiksavo, jog objekte įrengtas 25 ameprųautomatinis jungiklis.

VERT specialisto faktinių aplinkybių patikrinimo metu buvo nustatyta, kad įvadinėje apskaitos spintoje yra sumontuotas 50 amperų automatinis jungiklis, įvadinė apskaitos spinta užplombuota išorine, originalia ESO plomba, buvo paleistas 22 kW galią turintis malūno variklis. Šios aplinkybės patvirtina, kad faktiškai objekte yra įrengta daugiau kaip 22 kW (ne 5 kW, kaip yra nurodyta sutartyje) leistina naudoti galia.

Įvertinusi nustatytas aplinkybes, VERT nutarė tenkinti vartotojo reikalavimą  įpareigoti ESO įteisinti objekte faktiškai rengtą leistiną naudoti 28 kW galią, t. y. inicijuoti kai kurių sutarties bei Elektros tinklų nuosavybės ribų akto punktų pakeitimus.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​