Įeiti
Publikuota: 2022-07-11. Atnaujinta: 2022-07-11

Kodėl būtina kas mėnesį deklaruoti suvartotos elektros energijos kiekį?Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ ginčą ir priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę grąžinti permokėtą sumą už suvartotą elektros energiją.

Vartotojas kreipimesi nurodė, kad suvartotą elektros energiją apskaitė ne pagal faktinius elektros apskaitos prietaiso rodmenis, todėl už bendrovės suteiktas paslaugas permokėjo ir prašo įpareigoti bendrovę atlikti perskaičiavimą bei grąžinti permokėtą sumą.

Bendrovė  nurodė, kad vartotojas pagal Elektros energijos pirkimo-pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo buitiniams vartotojams sutarties sąlygas privalėjo deklaruoti  suvartotą elektros energijos kiekį ir už jį sumokėti. Vartotojas, anot bendrovės, atlikdavo pavedimus į bedrovės sąskaitą, tačiau elektros apskaitos prietaiso rodmenų nedeklaruodavo.

​Išnagrinėjusi iš UAB „Perlas Energija“ ir iš AB ESO gautus duomenis, VERT konstatavo, kad vartotojas reguliariai atlikdavo mokėjimus į bendrovės sąskaitą, tačiau elektros energijos suvartojimo rodmenis deklaravo vos 4 kartus per metus, todėl sumokėta suma neatitinka realiai suvartotos elektros energijos kiekio. Vartotojo prašymas grąžinti neva permokėtą sumą yra laikytinas nepagrįstu.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA