Įeiti
Publikuota: 2022-07-25. Atnaujinta: 2022-07-25

VERT: svarbu laiku deklaruoti suvartotą elektros energijąValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą dėl mokėtinos sumos anuliavimo.  

Vartotojas nesutiko su įmonės jam už praėjusius laikotarpius priskaičiuota mokėtina suma, nes jo nuomone, visas sąskaitas iki 2022 m. sausio mėn. yra apmokėjęs.

Išnagrinėjusi aplinkybes, VERT nustatė, kad vartotojui iki 2021 m. gruodžio 31 d. nedeklaravus suvartoto elektros energijos kiekio, suvartotas kiekis buvo suskaičiuotas pagal vidutinį suvartojimą ir nurodytas vartotojui 2021 m. gruodžio 31 d. pateiktoje sąskaitoje. 2022 m. sausio mėn. patikrinimo metu, palyginus vartotojo skaitiklio ir deklaruotus  rodmenis, buvo nustatytas vidutinio elektros energijos suvartojimo dydžio procentinis pokytis. Įmonė dar kartą perskaičiavo mokestį už 2021 m. gruodžio mėn. suvartotą elektros energiją, taikydama naują vidutinį suvartojimą, ir vartotojui pateikė  sąskaitą su nepriemoka.

​VERT konstatavo, kad nurodyti elektros energijos kiekiai ir mokėtinos sumos vartotojui buvo suskaičiuoti pagrįstai ir teisingai.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA