Įeiti
Publikuota: 2022-08-16. Atnaujinta: 2022-08-16

VERT: sąskaita už elektros energiją išrašyta pagrįstai


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“  ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl sąskaitos už elektros energiją.

Vartotojas nurodė, kad nesutinka su iš tiekėjo UAB „Ignitis“ gauta sąskaita, kurioje jam buvo nurodyta papildomai mokėti 556 Eur. Ši suma pasak vartotojo buvo apskaičiuota remiantis ESO atliktu suvartoto elektros energijos kiekio perskaičiavimu. Vartotojas VERT prašė anuliuoti jam apskaičiuotą 556 Eur mokėtiną sumą.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, jog ESO atliekant skaitiklio patikrinimą buvo užfiksuotas skaitiklio laikrodžio atsilikimas apskaitant suvartotos elektros energijos kiekį. Dalis dienos ar nakties suvartojimo pateko į neteisingą paros skalę. Atitinkamai bendras suvartotos elektros energijos kiekis buvo apskaitomas teisingai, tik neteisingoje skalėje. Šiuo atveju užfiksuotas elektros energijos kiekis buvo perskirstytas pagal einamųjų metų vidutinį paros suvartojimą, kai dieninės skalės suvartotas elektros energijos kiekis sudarė 43 proc. o naktinės skalės ‒ 57 proc.

ESO užfiksuodamas skaitiklio veiklos sutrikimą ir atlikdamas perskaičiavimą elgėsi pagristai bei nepažeidė ir neviršijo jam teisės aktuose nustatytų pareigų. Atitinkamai UAB „Ignitis“ veiksmai, išrašant vartotojui sąskaitą, kurioje mokėtina suma apskaičiuota remiantis ESO perskaičiavimu taip pat nepažeidžia teisės aktų nuostatų. VERT nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas. ​

Išsamiai susipažinti su VERT vartojimo ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.