Įeiti
Publikuota: 2022-08-26. Atnaujinta: 2022-08-26

Atnaujinti elektros tiekimą galima tik tuomet, jei nėra nutraukta sutartis su ESOValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ginčą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę atkurti jam elektros tiekimą.

Vartotojas VERT nurodė, kad kreipėsi į ESO prašydamas atnaujinti elektros tiekimą objekte, kuris anksčiau buvo elektrifikuotas, tačiau įmonė atsisakė atnaujinti elektros tiekimą ir nurodė, kad objektas yra atjungtas nuo ESO tinklo, todėl vartotojas šiuo atveju yra laikomas nauju ir naudotis elektros energija galės tik iš naujo prijungus objektą prie ESO tinklo.

Iš ESO buvo gautas paaiškinimas, kad vartotojas su ESO savo vardu nebuvo sudaręs sutarties dėl elektros tiekimo, jo objekte ilgą laiką nebuvo naudojama elektros energija, todėl buvo demontuotas elektros apskaitos prietaisas ir elektros atvadas, o įmonei priklausantys elektros įrenginiai (atramos) buvo išmontuoti.

​Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT konstatavo, kad pagal teisinį reglamentavimą įmonė turėjo pagrindą atjungti objekte įrengtus elektros įrenginius nuo įmonės elektros tinklų ir demontuoti elektros apskaitos prietaisus bei elektros atvadą. Dėl šios priežasties vartotojas laikytinas nauju vartotoju, kuris dėl objekto prijungimo turi teikti prašymą ESO ir prie skirstomųjų tinklų būtų prijungiamas laikantis Prijungimo apraše numatytos tvarkos.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA