Įeiti
Publikuota: 2022-08-29. Atnaujinta: 2022-08-29

VERT vartotojo naudai išsprendė ginčą dėl prijungimo įmokos prie elektros tinklų


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl apskaičiuotos prijungimo prie elektros tinklų įmokos.

Vartotojas nurodė, kad nesutinka su ESO apskaičiuota prijungimo įmoka, kadangi jo manymu, ESO darbus, susijusius su elektros energijos kokybės pagerinimu esamiems vartotojams, turėtų atlikti savo lėšomis ir jų neįtraukti į prijungimo įmoką.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, jog ESO, atlikusi elektros tinklo matavimus, ir pakartotinai įvertinusi elektros tinklo techninius parametrus nustatė, kad tiekiamos elektros kokybė neatitinka teisės aktų reikalavimų, todėl priėmė sprendimą savo lėšomis pagal investicinį projektą atlikti elektros tinklų plėtrą, tačiau  vartotojui taip pat buvo priskirtas apmokėti 35 metrų geometrinis atstumas už esamo tinklo plėtrą.

VERT nuomone, ESO sprendimas dėl vartotojui priskirto apmokėti rekonstruojamo tinklo atstumo, neatitinka teisės aktuose įtvirtinto principo, numatančio įmonės pareigą projektuojant elektros inžinerinius tinklus įvertinti elektros energetikos sistemos ne mažiau kaip 10 metų plėtros perspektyvas, racionalų esamų ir įrengiamų kitų įtampų elektros tinklų sistemų derinimą.

ESO į prijungimo sąlygas įtraukta tinklo rekonstrukcija turėtų būti atlikta kartu su ESO investiciniu projektu.

VERT nutarė, jog vartotojo prašymas pagrįstas bei nutarė įpareigoti ESO iš naujo perskaičiuoti vartotojui prijungimo įmoką, neįtraukiant į ją sąnaudų, susijusių su esamos oro linijos rekonstrukcija. ESO apie įpareigojimo įvykdymą turėtų informuoti VERT per 30 kalendorinių dienų.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.