Įeiti
Publikuota: 2022-09-06. Atnaujinta: 2022-09-06

Ar įmonė vartotojui gali pateikti preliminarią įmoką už leistinosios galios didinimą?Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ginčą dėl įmokos už leistinosios naudoti galios didinimo pagrįstumą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą.

Vartotojas VERT nurodė, kad nesutinka su ESO priskaičiuota įmoka už leistinosios naudoti galios didinimą, nes ji, anot vartotojo,  yra preliminari ir gali keistis priklausomai nuo rangovų įkainių. Be to, jam išduotose sąlygose dėl nesuprantamų priežasčių buvo įkopijuotos analogiškos sąlygos, kaip ir kaimyniniam objektui.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, kad padidinus galią vartotojo objektui, bendri įtampos nuostoliai išaugtų ir netenkintų teisės aktų reikalavimų. Tik atlikus tinklo rekonstrukciją pagal vartotojui išduotų prijungimo sąlygų reikalavimus įmanomas jo objekto galios didinimas. Pagal teisinį reglamentavimą, įmonė turi teisę nustatyti preliminarią prijungimo įmoką už leistinosios naudoti galios didinimą. Vartotojo įmokos dalis už elektros tinklo nutiesimą priklausys nuo nutiesto atstumo, kuris bus žinomas tik atlikus darbus.

​Atsižvelgdama į tai, VERT konstatavo, kad visi ESO pateikti skaičiavimai ir pasirinktas techninis sprendinys yra teisingi.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA