Įeiti
Publikuota: 2022-09-06. Atnaujinta: 2022-09-06

VERT: ESO turi kuo greičiau tenkinti vartotojo prašymą


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ginčą, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą dėl jam priklausančio objekto prijungimo prie elektros tinklų.

Vartotojas nurodė, kad sumokėjo už jam priklausančio žemės sklypo prijungimą prie ESO elektros tinklų, tačiau ESO iki šiol neprijungė objekto. ESO pripažino, kad nėra įvykdžiusi savo įsipareigojimų pagal su vartotoju sudarytą sutartį, nes negaunami sutikimai iš kaimyninių žemės sklypų, per kuriuos numatytas kabelio tiesimas. Žemės sklypai areštuoti antstolių ir sutikimų nebus, kol žemės sklypų savininkai nesumokės skolų.

Išnagrinėjusi įvykio aplinkybes, VERT konstatavo, kad ESO privalo nedelsiant vykdyti sutartį  ir teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą dėl elektros tinklų apsaugos zonos ir servituto nustatymo. Įvykdžius nurodytą sąlygą ir įgijus teisę atlikti objekto prijungimui būtinus veiksmus, ESO privalo nedelsiant prijungti vartotojo objektą prie ESO elektros tinklų.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA