Įeiti
Publikuota: 2022-09-06. Atnaujinta: 2022-09-06

VERT vartotojo naudai išsprendė ginčą su UAB „Elektrum Lietuva“ dėl mokesčių už gamtines dujas


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ dėl mokesčių už gamtines dujas.

Vartotojas prašyme nurodė, kad deklaravo gamtinių dujų skaitiklio rodmenis UAB „Elektrum Lietuva“ interneto svetainėje, tačiau dėl nežinomų priežasčių deklaracija nepavyko. Gavęs sąskaitą už gamtines dujas vartotojas pastebėjo, kad mokėtina suma yra tik už pastoviąją dalį, todėl kreipėsi į UAB „Elektrum Lietuva“ dėl sąskaitos koregavimo, tačiau įmonė to neatliko. AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) taip pat nesutiko atlikti perskaičiavimo.

Įprastai nedeklaravus gamtinių dujų skaitiklio rodmenų yra pritaikomas vidutinis suvartojimas, tačiau šiuo atveju tai nebuvo įgyvendinta. Vartotojas prašė VERT įpareigoti UAB „Elektrum Lietuva“ teisingai apskaičiuoti mokėjimą už suvartotas gamtines dujas.

Vartotojui, sudarius dujų pirkimo-pardavimo ir persiuntimo paslaugų teikimo sutartį su tiekimo įmone, šios sutarties nuostatos saisto ne tik vartotoją ir tiekėją, bet ir skirstymo sistemos operatorių. Sutartis yra privaloma tiek vartotojui, tiek UAB „Elektrum Lietuva“, tiek ESO.

Pagal sutarties nuostatas, vartotojui nedeklaravus suvartoto gamtinių dujų kiekio, minėtą kiekį turėjo apskaičiuoti UAB „Elektrum Lietuva“ bei ESO, tačiau įmonės šios pareigos neįvykdė.

VERT nutarė, jog vartotojo reikalavimas pagrįstas bei įpareigojo ESO nustatyti vartotojo objekte suvartotą gamtinių dujų kiekį sutartyje nustatyta tvarka ir pateikti informaciją UAB „Elektrum Lietuva“. UAB „Elektrum Lietuva“ įpareigota, gavusi ESO pateiktą informaciją apie vartotojo objekte suvartotą gamtinių dujų kiekį, pateikti vartotojui sąskaitą, laikantis sutartyje numatytos tvarkos.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.